Tapetowana sypialnia

12 lipca 2017

Sypialnia jest miejscem, w którym koniecznie należy zadbać o spokojną aranżację. To bowiem pomieszczenie, w którym oddajemy się błogiemu nocnemu odpoczynkowi, ale również popołudniowemu relaksowi. Zupełnie nie chodzi, aby było bez żadnych ożywczych akcentów, ponieważ tytułowe wnętrze musi też napawać nas energią. Stawiamy więc na tapety.

W czym możemy przebierać do woli?

W przypadku tego materiału wykończeniowego mamy szerokie możliwości wyboru. Możemy korzystać z geometrycznych wzorów, ale również przepięknych motywów roślinnych lub zwierzęcych. W zakresie kolorystyki tutaj akurat mamy pewnego rodzaju dowolność, ponieważ sypialnia to stricte prywatny teren. Niemniej jednak te barwy sprawdzą się tu najlepiej: beże, szarości, błękity, żółcie, a obecnie bardzo też modna mięta. Dla odważniejszych doskonałą propozycją jest natomiast kolor czerwonego wina. Jeśli chodzi o nowoczesne sypialnie, tapetuje się jedynie jedną ścianę.

Jaki rodzaj tapety wybrać?

Z uwagi na brak szczególnych wymogów sypialni pod kątem rodzaju tapety, nadaje się tu zatem każdy. Inaczej sprawa wygląda w wilgotnej kuchni czy łazience. W sypialni możemy korzystać zatem z tapet papierowych, flokowanych, tekstylnych oraz winylowych. Te ostatnie są najbardziej luksusowe, często imitują materiał, posiadają fakturę. Dzięki nim sypialnia staje się naprawdę wyjątkowym wnętrzem. Uwaga! Jeśli pod tapetą mamy zamiar ukryć niedoskonałości ściany, należy wybrać tapetę z włókna szklanego. Świetnie spełnia się w swojej roli, ponieważ odznacza się wysoką elastycznością.

2 komentarze

  • Marlena 12 lipca 2017jako18:55

    Właśnie szukam inspiracji na zmiany w sypialni

  • Dawid 12 lipca 2017jako18:57

    Trafione w mój gust 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *