Wyspa idealna – pomysł do kuchni

12 lipca 2017

W przypadku wyspy kuchennej jest nieco jak w przypadku prawdziwej: z czasem odkrywamy coraz więcej jej praktycznych możliwości i zalet. Takie wyposażenie nadaje się jednak tylko do średniej wielkości i dużych kuchni. Przy mniejszym metrażu nie stanowi już tak dobrego rozwiązania. Przyjrzyjmy się zatem atutom wyspy kuchennej i wskazówkom, które jej dotyczą.

Wyspa nie tylko do przygotowywania posiłków

Jeśli zdecydujemy się na wyspę, będzie stanowiła ona nie tylko idealne miejsce do wygodnego przygotowywania posiłków wspólnie z rodziną, ale też do przyjęcia gości. Wyspa pełnić może rolę stołu, tym bardziej jeśli połączyliśmy w ten sposób kuchnię z jadalnią. W jej przypadku sprawdzą się wyższe hokery, nawet te najbardziej komfortowe, czyli z oparciem. Wyspa to doskonały schowek na akcesoria kuchenne, produkty spożywcze, ale też doskonałe miejsce na umieszczenie płyty grzewczej.

O stylizacjach kuchennych słów kilka

Nie myśl, że wyspę kuchenną możesz mieć wyłącznie w nowoczesnej kuchni. Sprawdzi się ona w każdej innej stylizacji. Będzie trzeba tylko wybrać odpowiedni wzór oraz kolorystykę materiału. Możesz wybrać ją np. do industrialnej aranżacji, wówczas postaw na stal i surową wersję wyspy. W stylu angielskim nie zapomnij o zdobieniach na frontach. Wyspa to naprawdę doskonały rodzaj umeblowania dla kuchni, uważaj jednak, aby nie zaszkodzić praktyczności tego pomieszczenia, jeśli nie należy ono do tych większych. W takich możesz zdecydować się na półwysep.

2 komentarze

  • Marlena 12 lipca 2017jako18:55

    Półwysep? Czym to się różni?

  • Dawid 12 lipca 2017jako18:57

    A można kupić coś takiego gotowego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *