UrzadzMieszkanie.pl

Jak urządzić małe mieszkanie? Trzy sprawdzone pomysły.

Truizmem jest stwierdzenie, że w Polsce jest więcej mieszkań małych (do 50m2), niż dużych. Posiadanie małego mieszkania wcale nie przeszkadza jednak w atrakcyjnym zaaranżowaniu przestrzeni. Czasem wymaga to jedynie odrobiny więcej pracy i kreatywności.

Kluczem do uzyskania efektu większej przestrzeni jest kolorystyka – jasna i stonowana paleta barw. Warto zdecydować się na klasyczną biel lub kremowe, jasne odcienie. Kolorystyka nie powinna być zbyt mieszana, gdyż wówczas pomieszczenie stanie się przytłaczające. Jasne, spokojne kolory w aranżacji wnętrz pozwalają na skuteczny kamuflaż metrażu pomieszczenia. Można wykorzystywać elementy kontrastowe, ale tylko na płaszczyźnie dodatków i dopełnienia aranżacji.

Drugim pod względem ważności aspektem będzie oświetlenie. Do małego mieszkania świetnie nadadzą się drobne kinkiety i punktowe lampy halogenowe. W łazience i kuchni warto użyć oświetlenia LED. Punktowe zaakcentowanie poszczególnych części pomieszczenia pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. O ogromnych, szerokich lampach i żyrandolach pod sufitem dwunastometrowego salonu lepiej zapomnieć.

Efekt powiększenia przestrzeni doskonale zagwarantuje fototapeta. Obraz gór lub ciągnącego się w kierunku otchłani, morskiego molo, zapewnią ciekawy efekt wizualny. Wybierając fototapety laminowane lub drukowane na szkle hartowanym, zyskuje się całkowitą odporność ścian na zabrudzenia i różnego rodzaju zalania.

Dzięki powyższym prostym sposobom nawet najmniejsze mieszkanie jest w stanie wyglądać na nieco większe. Bezpośrednio wpłynie to nie tylko na atrakcyjność, ale także komfort psychiczny domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *