UrzadzMieszkanie.pl

Wilanów – miejsce, w którym warto żyć całą rodziną

mieszkania dla rodzin wilanówWilanów znajduje się na pierwszym miejscu najbardziej atrakcyjnych do mieszkania dzielnic Warszawy. Zdarza się niekiedy, że Wilanów określany jest mianem „luksusowej sypialni” Warszawy. Wraz z nieustającym rozwojem dzielnicy, w szczególności tzw. miasteczka Wilanów, dzielnica przestaje być już tylko „sypialnią”, ale wciąż nie przestaje być luksusowa. Doskonale sprawdza się jako wymarzone miejsca dla rodzin z dziećmi.

Czy Wilanów to dobre miejsce na mieszkanie dla całej rodziny?

Wilanów to dzielnica, która powszechnie kojarzy się z pałacem króla Jana III Sobieskiego. Istniejące w tym miejscu muzeum przyciąga do siebie ludzi nie tylko z Warszawy, ale całej Polski. Oprócz tego charakterystycznym elementem Wilanowa jest Świątynia Opatrzności Bożej.

Dzielnica Wilanów to jednak przede wszystkim doskonałe miejsce na życie dla całej rodziny. Do głównych zalet Wilanowa należy dobre połączenie z centrum stolicy (m.in. linia metra, połączenia autobusowe, rozbudowywane drogi), dzięki czemu wracający do domu rodzice nie będą tracili tak wiele czasu w typowych dla stolicy korkach. Podczas nieobecność rodziców, najmłodsze pociechy mogą przebywać w prywatnych żłobkach lub przedszkolach, których na Wilanowie powstaje coraz więcej. Biorąc pod uwagę ogólny deficyt tych ośrodków w Warszawie, jest to z pewnością niewątpliwy plus dla osób zastanawiających się, czy warto zamieszkać w Wilanowie.

Wadą mieszkania na Wilanowie dla dużych rodzin może być fakt, że średnie ceny za m2 mieszkania w tym miejscu oscylują wokół 10 000 zł. Kupując mieszkanie w Wilanowie, płaci się jednak za coś znacznie więcej, niż tylko samo mieszkanie. Szczególnie dla rodzin z dziećmi istotne będzie bezpieczeństwo, które na Wilanowie jest jednym z najwyższych w całej stolicy. Podobnie jest z czystością – dzielnica jest zadbana i schludna, a pomiędzy budynkami mieszkalnymi usytuowane są liczne skwery, tereny zielone, place zabaw i miejsca do ćwiczeń. Dzięki bezpieczeństwu i dobremu skomunikowaniu z resztą Warszawy mieszkanie w Wilanowie może być też dobrą inwestycją dla starszych dzieci.

Komfort, spokój i cisza, czyli po prostu Wilanów

O ile mieszkanie w stolicy posiada bardzo dużo zalet, to nie można zapominać także o mankamentach. Jednym z nich są tłumy ludzi i hałas. Wilanów zdaje się być przeciwieństwem tak kojarzonej Warszawy. Mimo że powstaje coraz więcej punktów usługowych, sklepów i dobrych restauracji, to jednak wciąż Wilanów jest w pewnym sensie zupełnie odrębną częścią miasta, w której panuje spokój. To także dobra baza na spacery dla małżeństw z dziećmi – przez znaczną część dzielnicy przechodzą wybudowane kanały wodne, niedaleko znajduje się urocza odnoga Wisły, Wilanówka, a latem, przy samej rzece, można opalać się i budować zamki z piasku na plaży Wilanów-Zawada. Co więcej, niedaleko Wilanowa znajduje się powsiński park, park natoliński i Jezioro Wilanowskie. Na weekend, pragnąć pooddychać powietrzem przepełnionym zapachem drzew iglastych, warto pojechać do oddalonego jedynie dziesięć kilometrów na południe Konstancina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *